خانه / آموزش حرکات و نکته های تمرینی / سه برنامه ی ورزشی برای تناسب اندام

telegram11

سه برنامه ی ورزشی برای تناسب اندام

سه برنامه ی ورزشی برای تناسب اندام

برنامه ی ورزشی

سه برنامه ی ورزشی برای تناسب اندام

اگر دوست دارید به بدنی ورزشی و با تناسب دست یابید باید با برنامه تمرین کنید و همچنین در تمرین هایتان

استمرار داشته باشید  . در این مقاله به یک برنامه ی تمرینی سه  مرحله ای  اشاره شده است که با معرفی

برنامه ی تمرینی هوازی برای بهبود تنفس و افزایش گردش خون آغاز می شود و در ادامه به ورزش های قدرتی

برای حجم دهی به عضلات ادامه پیدا می کند و سپس با تمرین های کششی که برای پایان است به انتها می رسد

تمرین هوازی
با یک تمرین هوازی می توانید فعالیت قلب را افزایش دهید تا قلب به خوبی خون را پمپاژ کند، جذب هوا را افزایش دهد و خون بهتر در بدن جریان پیدا کند. تمرین های مناسب برای این مورد به شرح زیر است: پیاده روی تند، آهسته دویدن، دوچرخه سواری، آیروبیک و دستگاه های هوازی که می توانید در این مطلب نمونه این دستگاه را مشاهده کنید و از هر کدام یک برنامه تمرینی داشته باشید: دستگاه های ورزشی هوازی
با انجام تمرینات هوازی نه تنها ظرفیت و توان قبلی عروقی شما بالا می رود و در انجام برنامه های ورزشی دیرتر خسته می شوید، بلکه با سوزاندن چربی های اضافه عضلات بدنتان سفت می شود. اگر به تازگی تمرینات هوازی را انجام می دهید شاید در ابتدا برایتان سخت باشد، اما می توانید با تمریناتی مانند رقص، آیروبیک های آبی و دیگر ورزش های به تمرینات هوازی علاقمند شوید.
تمرینات قدرتی
در روز دوم بر تمرینات قدرتی تمرکز کنید. یک برنامه ی تمرین با وزنه تهیه کنید به نحوی که کل عضلات بزرگ بدن را تمرین دهد. فراموش نکنید افزایش قدرت عضلات و فرم گرفتن آن ها یک عامل اصلی در تناسب اندام است. خانم ها نباید از تمرینات قدرتی با وزنه ترس داشته باشند که مبادا اندامی مردانه پیدا کنند! وضعیت هورمون های بدن مردان با زنان تا حدی متفاوت است، یعنی مقدار ترشح هورمون برای رشد عضلات در بدن خانم ها آنقدر زیاد نیست که اندامی مردانه پیدا کنند. اگر می خواهید برای اولین بار تمرینات بدنسازی را انجام دهید، لازم نیست حتما” از وزنه های سنگین استفاده کنید، می توانید از مقاومت بدن، یا حتی بطری های که با شن پُر کرده اید استفاده کنید.
تمرینات کششی
در روز سوم شما باید مدت زمانی را به تمرینات کششی، یوگا یا پیلاتس اختصاص دهید. زیرا به شما کمک می کند تا انعطاف پذیری و تعادل، عضلات و ارگان های بدن افزایش پیدا کند، همچنین می تواند به آرامش روحی و جسمی کمک کند.
تکرار این برنامه
بعد از سه روز تغییر در بین این سه تمرین، دوباره از اول این سه مرحله را تکرار کنید. با انجام این تمرینات بعد از مدتی تفاوت زیادی را در خود احساس خواهید کرد. سعی کنید تمرینات قدرتی مختلفی را انتخاب کنید و تمرینات هوازی را به طور مداوم انجام دهید. با تداوم این ۳ فاکتور مهم به راحتی می توانید به تناسب اندام کل بدن دست یابید.
منبع : elmevarzesh.com

telegram11

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme