خانه / برنامه های غذایی و نکات تغذیه ای / معرفی بهترین پروتئین ها

telegram11

معرفی بهترین پروتئین ها

معرفی بهترین پروتئین ها

معرفی بهترین پروتئین ها

مصرف پروتئین برای موفقیت در ورزش بدنسازی یکی از مواردی هست که مورد تایید تمامی خبرگان بدنسازی قرار گرفته است اما بهتر هست که پروتئین به صورت طبیعی مصرف شود تا مکمل . اینک در این پست به معرفی بهترین پروتئین ها می پردازیم که می تواند برای شما مفید باشد .

پروتیین تخم مرغ (آلبومین )
سویا
شیر (کازیین)
وی
وی هیدرولیز شده
وی یونیزه شده
وی میکروفیلترشده
وی کانستریت
وی ایزوله شده

پروتیین وی WHEY : بهترین و غنی ترین پروتیین برای بدنسازان میباشد و دارای مقادیر بالایی BCAA بوده و تعادل نیتروژنی را بالا میبرد . فعالیت زیستی با این پروتیین در مقایسه با سایر پروتیین ها بسیار بالا بوده . شاد و سلامت و ورزشکار باشید .

وی هیدرولیز شده : پروتیینی است تا حدود زیادی ساختمان پروتیینی آن تغییر شکل داده و ساختمان پروتیینی آن تغییر یافته است و اجزای زنجیره پروتیینی آن تجزیه شده است و این امر باعث شده تا بیشتر خواص بیولوژیکی خود را از دست بدهد. اما همچنان منبع خوبی برای تامین اسید آمینه های بدن میباشد .

وی یونیزه شده : از لحاظ کیفیت بسیار بالاتر از هیدرولیز شده میباشدو میتوان گفت که با کیفیت ترین وی میباشد که در حالت اولترا فیلتر شده و حاوی ۹۰ درصد پروتیین میباشد . این پروتیین طی فرآیندهای خاص توانایی های بیولوژیکی پروتیین در آن افزایش یافته است .

وی میکروفیلتر شده : این پروتیین نیز نوع دیگری از وی بوده و از لحاظ کییفیت در رده دوم قرار دارد و کاملا برابر با کانستریت میباشد . در فرآیند تولید آن جهت بالا بردن درصد هضم و جذب این محصول از فیلترهای میکروسکوپی یا نانوفیلترها استفاده شده است .

وی کانستریت : نوعی پروتیین وی میباشد که دارای ۸۰ درصد پروتیین است و ۲۰ درصد بقیه لاکتوز و چربی و مواد معدنی تشکیل میدهد و خواص بیولوژیکی آن بهتر از وی ایزوله شده میباشداما از لحاظ ریکاوری هیچ تفاوتی با هم ندارند .

وی ایزوله شده : همانطور که از اسم آن پیداست دارای ۹۰ درصد پروتیین و ۱۰ درصد رطوبت میباشد و بدون لاکتوز و چربی میباشد از این رو هضم آسان تری دارد . البته قیمت بیشتری هم دارد .

 

منبع : پروبادی

telegram11

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme