خانه / معرفی مکمل ها و هورمون ها / معرفی مکمل های پروتئینی

telegram11

معرفی مکمل های پروتئینی

معرفی مکمل های پروتئینی

معرفی مکمل های پروتئینی

بدنسازان و ورزشکاران به مواد معدنی و پروتئینی بیشتری نسبت به سایر افراد معمولی دارند . این افراد برای بازیافت عضلات تخریب شده در تمرینات ورزشی نیاز به مقدار بیشتری مواد غذایی دارند و همواره  تامین مواد پروتئینی به علت گرانی و … کمتر مورد استفاده ی این افراد قرار می گیرد . اینک به معرفی چندی از مواد پروتئینی می پردازیم که می تواند برای شما مفید باشد .

منابع پروتئینی خوب شامل تخم مرغ ,گوشت ,ماهی ,سویا و فراورده های لبنی هستند.

تمامی مکمل های پروتئینی عمدتا گران بوده و شامل پروتنین سویا , شیر و تخم مرغ می باشند که پروتئین های هیدرولیز شده به همراه تلفیقی از مقادیر در دسترس دی – تری پلی پیتید و آمینو اسید ها را دارند.
همگان موافقند که هیچ تحقیق علمی یا پزشکی وجود ندارد که تایید کند مکمل های پروتئینی سالم دارای خواص آنابولیکی بیشتری نسبت به پروتئین های با کیفیت بالای موجود در غذاها باشند

برخی از دلایل استفاده از مکمل های پروتئینی توسط برخی از ورزشکاران موارد زیر می باشد:
۱- آماده سازی و ذخیره سازی آنها راحت تر بوده و مدت زمان بیشتری می مانند
۲- برای افرادی که می خواهند چربی موجود در برنامه غذایی شان را کاهش دهند جایگزین های پروتئینی مطلوبتری می باشند(چرا که بسیاری از غذاهای غنی از پروتئین شامل چربی نیز هستند)
۳- جذب پروتئین از طریق اینها بالا تر بوده در حالیکه کالری جذبی را به حداقل می رسانند
۴- برای افرادی که نمی توانند حجم بالایی از غذاهای ضروری را برای جذب پروتئین کافی یا اضافی بخورند این نوع مکمل در برنامه غذایی شان موجب افزایش پروتئین می شود
۵- در برخی از موارد هزینه مکمل های پروتئینی در مقایسه با غذاهای پر پروتئین (غنی از پروتئین) کمتر است.
۶- مکمل های پروتئینی نسبت به غذاهای پروتئینی مزیتهایی دارند که به صورت پر کالری کم کالری و متوسط کالری موجود می باشند .
مطالعات بسیاری نشان دادند که مکمل های پروتئینی شامل پروتئین های شیر و سویا اثرات ارگوژنیکی نیزدارند.
آنها دریافتند که مکمل های پروتئنی که به طور معنی داری سبب بهبود شرایط جسمانی ورزشکاران شدند باعث افزایش معنی دار قدرت توده عضلانی و عملکرد نیز می گردند.
ورزشکارانی که از مکمل های پروتئینی روزانه غذایی استفاده می کنند از نظر عضلانی نسبت به آنهایی که کالری مساوی دریافت می کردند نتایج بهتری کسب کردند مکمل های پروتئینی شامل محتویات دیگر مانند کراتین مونوهیدرات تائورین وال – گلوتامین اغلب شانس کسب توده عضلانی را افزایش می دهند.
فراورده های جایگزین غذا خواه برای افزایش وزن و یا کاهش وزن یک استاندارد درباره ریز مغذی ها و درشت مغذی ها با میزان های مختلف کالری به شما می دهند . اینها هم راحت تر و مناسب ترند و هم بیشتر از تمامی غذاهایی که در سوپر مارکت ها هستند ارزان تر و به صرفه تر .
یک بسته از این مکمل ها نسبت به غذاهایی که افراد می خورند راحتتر و پر کالری تر است استفاده از مکمل های غذایی بهتر از تمامی منابع پروتئینی و جایگزین ها برای غذای بیش از دو روز کافی می باشد
با وجود این اگر در خرید و خوردن دقیق هستید زمان و وقت خود را صرف این کار می کنید همه نوع غذاهایی را بخرید و برای افزایش و یا کاهش وزن برنامه ریزی کنید بهترین مکمل های پروتئین آنهایی هستند که ترکیبی از مکمل های پروتئینی با کیفیت بالا را دارا هستند مصرف این ترکیبات نه فقط پروتئینهای رزیم غذایی را افزایش می دهد بلکه متابولیسم سطوح هورمون تیروئید و سرعت متابولیک را نیز افزایش می دهد.
شما بایستی مطمئن شوید که در روز یک گرم پروتئین به ازای هر پوند از وزن بدنتان مصرف کنید بهترین روش مصرف آن به صورت دوره ای و حداقل سه ساعت یک بار و در زمان بیداری است
پیش از خواب و به محض بیدار شدن از خواب سرعت اثرات کاتابولیکی کاهش می یابد اگر در طول شب بیدار باشید بهترین زمان برای مصرف پروتئین بیشتر آن زمان است تا کاهش بیشتر کاتابولیسم عضله بوجود آید.

منبع : edcoan.ir

telegram11

1 دیدگاه

  1. لطفا در مورد مکمل های بدنسازی مطالب بیشتری بگذارید با تشکر

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme